dr Tordas Dániel Csecsemő ás Gyermekgyógyász, Gyermektüdőgyógyász

Az Allergia Képzett Iskola program nem csak hazai, hanem nemzetközi színtéren is hiánypótló kezdeményezés. Ezt jól mutatja az is, hogy az Egészségértés díj Közönségdíját is elnyerte. Az egészségnevelés részeként az allergia, anafilaxia megismerése is elengedhetetlen a társadalom számára. Nem minden esetben kell az életmentéshez orvosi egyetemet végezni, a laikus újraélesztés mellett a laikusok anafilaxiával kapcsolatos ismereteinek bővítése elengedhetetlen az óvodai/iskolai tragédiák megelőzéséhez.Tapasztalataim szerint az intézményekben az első reakció az aggodalom, amikor szóba kerül az anafilaxia, és az, hogy a pedagógusokat is meg lehet tanítani ennek az ellátására.

Az AKI egy nagyon logikus, rövid, mindenki számára érthető képzés, amely elvégzésével biztonsággal fel lehet ismerni ezt az életet veszélyeztető helyzetet, és bátran, azonnal lehet cselekedni.

Minden egyes megmentett gyermekélettel teljes családokat és a jövőjüket is megmentjük.

Biztatok minden intézményt, hogy legyen Allergia Képzett Iskola!

Gratulálok a kezdeményezőknek, legyen minél több AKI Magyarországon!