Fekete-Takács Petra, érintett szülő és pedagógus

Szülőként és pedagógusként vettem részt az AKI program előadás sorozatán. A legtöbb anafilaxiás sokk az óvodákban és iskolákban történik. Így volt ez az én gyermekem esetében is. Személyesen tapasztaltam, hogy az intézményben dolgozók nem tudták mi történik és hogyan reagálják le a sokkot. Mindebből kifolyólag, nagyon fontosnak tartom azt, hogy a nevelési-oktatási intézményekben dolgozók tájékozottak legyenek az anafilaxiával járó ételallergiák kezelése kapcsán. A képzés felkészít arra, hogy a pedagógusok megtanulják melyek a fő ételallergének, mik a reakciók, a súlyossági fokok, mi az eljárásrend, ellátási terv, a protokoll. Személyes tapasztalatom azt igazolja, hogy szükséges a képzés, hogy gyermekeinket biztonságban tudhassuk az intézményekben.