Kik vagyunk, előzmények

2021 őszén Szigetváron megvalósult egy program, melyben a város pedagógusai ill. az gyermeknevelési intézményekben dolgozók részt vehettek egy előadássorozaton. Ezek az előadások megismertették őket az ételallergiák jelentőségével, tüneteivel és a megelőzésükkel, kezelésükkel. Nagy hangsúlyt fektettünk a legsúlyosabb allergiás reakció az anaphylaxia tüneteinek megismertetésére és megjelenése esetén az azonnali, sürgősségi teendők elsajátítására. Programunk nagy érdeklődést váltott ki a pedagógusok, intézményben dolgozók részéről és nagyon pozitív visszhangra talált.

Ez a szigetvári program képezi az alapját az Allergia Képzett Iskola (AKI) programnak, amely immár további szakemberekkel kiegészülve és a MAKIT (Magyar Allergológiai és Immunológiai Társaság) szakmai támogatásával azt a célt tűzte ki, hogy felhívja a társadalom de elsősorban köznevelési intézmények figyelmét az ételallergiák jelentőségére, ehhez kapcsolódó képzésekkel segítse az ételallergia szempontjából biztonságosabb gyermekintézmények kialakítását.

Allergia Képzett Iskola Egyesület Alapszabálya (.pdf)