Dr. Rónai Zoltán - gyermekgyógyász, tüdőgyógyász, allergológus főorvos, az Amega főszerkesztője

Az ételallergiás beteg élete olyan, mint a kötéltáncosé. Minden lépésre oda kell figyelnie ahhoz, hogy célba érjen. Már egy kisebb hiba is végzetes lehet - végzetes zuhanás a mélybe. Ezért van a kötéltáncos alatt védőháló. Ezt a védőhálót biztosítja  az ételallergiás gyermekek részére az Allergia Képzett Iskola program.

A védett, szigorú diétás szabályokkal működő otthoni környezetből a közösségbe kerülő gyermekre számtalan veszély leselkedik, és néha akaratlanul is becsúszhat egy-egy diétahiba. Az ilyen hibák esélye csökkenthető annak a tudásnak a birtokában, amit az Allergia Képzett Iskola program ad.

Ha pedig megtörténik a legnagyobb baj, beindul a súlyos allergiás reakció, a zuhanás a mélybe, akkor az Allergia Képzett Iskolában a pedagógus pontosan tudni fogja, mik azok a lépések, amiket sürgősen meg kell tennie ahhoz, hogy a gyermek állapota rendeződjön.